ŞİFALI VE ENERJİ VEREN TAŞLAR

        Günümüzde birçok taş fiziksel ve zihinsel hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Taşlar tedavi yöntemi olarak kullanılmanın dışında zihinsel yetenekleri geliştirmek, ruhsal gelişime yardımcı olmak, pozitif enerjileri çekmek ve sezgileri güçlendirmek gibi birçok amaçla da kullanılmaktadır. Her taşın ayrı bir  koruyucu veya iyileştirici özelliği vardır ve istenen konularda bu taşlar takı olarak takılarak, evde      bulundurularak yâda sürekli üzerinde taşınarak kullanılırlar.
       Doğal taşlar milyonlarca süren bir zaman diliminde meydana gelirler. Oluşumları süresinde birçok doğal enerji üzerlerine alırlar. Taşların üzerinde birikmiş olan bu enerjiler taşları kendi enerji alanına alan insanlar üzerinde önemli pozitif etkiler oluşturur. Taşların yaptığı bu olumlu etkiler bilimsel olarak tam ispatlanamamıştır. Ancak ben denedim gerçekten işe yarıyor diyen birçok insanın bulunması günümüzde batı dünyasının doğal taşlara olan ilgisini arttırmıştır. Doğal taşlar ayrıca şans getirmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Taşların iyi şansı üzerinde topladığı benzer titreşimlerin birbirini çektiği ilkesine göre doğrudur. Pozitif doğal enerjileri üzerinde taşıyan bir taş aynı şekilde pozitif enerjileri kendisine daha doğrusu kendisini evinde yâda üzerinde taşıyan insanlara çekecektir.
      Doğal taşlar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Sahip olduğu enerji alanının güçlü olması ve kişinin kendi enerji alanını etkilemesi taşların kişideki zaman içinde depolanmış, strese  ve çeşitli  hastalıklara  yol açan enerjiyi dengelemesini sağlamaktadır. Hastalıklar vücuttaki enerji dengesizliklerinden oluşmaktadır. Enerji alanı dengeye kavuştukça kişi canlanır ve kendisini çok daha iyi hisseder. Bilimsel anlamda taşların bu etkisi ispat edilmemiş olsa da birçok kişi deneyimlerinden taşların iyileştirici etki yaptığını kabul etmektedir. Sizde sağlık sorununuza iyi gelen bir taşı üzerinizde veya yaşadığınız ortamda bulundurarak doğal taşların şifa verici etkisinden faydalanabilirsiniz. Ancak taşlarla tedavi alternatif tıp alanının içindedir ve tıbbi tedaviye destek olmaktadır.

         Taşlar tedavi yöntemi olarak kullanılmanın dışsında zihinsel yetenekleri geliştirmek, ruhsal gelişime yardımcı olmak, pozitif enerjileri çekmek ve sezgileri güçlendirmek gibi birçok amaçla da kullanılmaktadır. Her taşın ayrı bir enerjisi vardır ve  taşların bu  enerjileri Allah’ın izniyle  insan enerjisine etki eder.Biz de  sitemizde  halk arasında en çok bilinen ve kabul görenleri  sizlerle paylaşacağız..     

         İlk olarak    yaklaşık  olarak M.Ö.4000 yıl kadar önce  Sümerler tarafından sihirli taşlar olarak kabul edilen kristal, mineral ve süs taşları, kısaca doğal değerli taşlar, tüm insanlık tarihi boyunca taşıdıkları enerji ve gösterişleriyle   ilgi odağı olmuşlardır. Takı, terapi ve burç taşı olarak kullanıldıkları ve sahipleri ile birlikte mezarlara konuldukları, yeryüzünün çeşitli kıtalarında yaşamış pek çok kültüre ait antik araştırmalar sırasında tespit edilmiştir. Özellikle güzellikleri, nadirlikleri, dayanıklı olmaları ve hem kullananı, hem de çevresindekileri etkilemeleri nedeniyle süs taşları, yeryüzü tarihindeki tüm ileri kültürlerde yaygın olarak kullanılmıştır. Örneği eski Mısır’da kral ve rahipler için kullanımları kaçınılmazdı. Çeşitli kültürlere ait zengin hazinelerde de değerli taşların bulunmuştur.. Ayrıca taht, taç, asa, kostüm ve tespihler de zümrüt, safir, yakut, elmas ve diğer süs taşları ile süslenmekteydi.

         Günümüzde de süs taşlarına çok büyük önem verilmektedir. Süs taşları dünyaca ünlü sanatçıların tasarımlarındaki en temel unsurdur. Günümüzde Afrika, Amerika ve Avusturalya yerlilerinden devlet başkanlarına kadar herkes değerli taşlara ilgi duymakta, onları tanımakta, takılarında veya kişisel eşyalarında kullanmaktadır. Pek çok kişi değerli taşları sürekli olarak üzerinde veya yaşam ortamında bulundurmaktadır.

        Şifa veren,enerji dağıtan bu taşları ister üzerimizde takı olarak, isterseniz de evinizde süs eşyası olarak kullanın ama aşırıya kaçıp da bu taşlardan  tıpdan bekleyeceğiniz şifaları beklemeyin.Önce doktor sonra da bu taşlar destekleyici olarak size yardım eder.Derdi de şifayıda veren Allah’tır.

        Fazla aşırıya kaçmadan üzerinde bulunduracağınız bir  kolye,küpe,yüzük veya  evinizde,ofisinizde  bulunduracağın taşlardan yapılmış objeler size  enerji sağlayacak hayatınıza renk katacaktır.Size vereceği pozitif enerjilerle stresi ve yorgunluğunuzu alacak,çevrenize karşı daha  yumuşak olacak asabiliğinizin kaybolmasıyla insanlarla olan ilişkilerinizde olumlu yönde gelişecektir.Böylece işinizde de daha başarılı olacaksınız.Arkadaşlarınız arasında ki popülerliğiniz artacak aranılan bir kişi olacaksınız.

      

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !